
У понеділок, 21 квітня, збройні сили США та Філіппін розпочали свої перші повноцінні військові навчання для спільних дій в гарячих точках, таких як Тайвань або Південнокитайське море. Навчання мають назву Balikatan, що в перекладі з тагальської (офіційна мова Філіппін – Ред.) означає “пліч-о-пліч” та показує, що дві країни активізували свою співпрацю після того, як президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший вступив на посаду у 2022 році й змінив політику загравання з Китаєм, яку проводив його попередник.
Про це повідомило Financial Times. Зазначається, що навчання вони триватимуть до 9 травня.
У них візьмуть участь близько 14 000 військовослужбовців, з яких 9 000 американських та близько 150 австралійських військовослужбовців.
Під час вишколу військові навчатимуться націлювати ракети на ворожі кораблі з берега, а також захищати острови від нападу. Особлива увага буде приділена відпрацюванню морських ударів – зокрема, у рамках тренувань планується знищення списаного бойового корабля ВМС Філіппін.
На навчаннях буде використано цілий ряд американської зброї, включаючи протикорабельну ракетну систему NMESIS та ракетні пускові установки HIMARS. А Філіппіни випробують свої власні сучасні ракети.
Balikatan відбувається в період постійної напруженості в Південнокитайському морі між Китаєм та Філіппінами, які в останні роки часто брали участь у морських протистояннях.
“Це знакові навчання, присвячені підтримці вільного та відкритого Індо-Тихоокеанського регіону та забезпеченню оборони Філіппін. Ми продемонструємо не лише нашу волю дотримуватись Договору про взаємну оборону, який існує з 1951 року, а й нашу незрівнянну здатність це робити”,– сказав керівник навчань генерал-лейтенант Джеймс Глінн на церемонії відкриття.
За словами аналітиків, ці навчання демонструють, що американські військові посилюють свою увагу до Індо-Тихоокеанського регіону, попри сумніви щодо нестабільної політики президента США Дональда Трампа.
“Я не бачу великої різниці в позиції США від Трампа I до Байдена і аж до Трампа II з погляду стратегії США в Індо-Тихоокеанському регіоні, яка полягає в збереженні миру і стабільності тут”, – наголосив тайванський політик, який раніше працював у посольстві Тайваню у Вашингтоні, Вінсент Чао.
Як повідомляв OBOZ.UA, Китай відправляє своїх військових в Україну, щоб підготуватися до вторгнення на Тайвань. Китайські військові мають на практиці вивчити реалії сучасної війни.
Джерело: OBOZ.UA